Pulmonolog – poradnia chorób płuc i gruźlicy w Gliwicach

Zanieczyszczenie środowiska, w którym żyjemy, ma wpływ na nasze zdrowie. Zła jakość powietrza, jakim oddychamy, jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do chorób płuc, a także nasilających się objawów alergii. W poradni pulmonologicznej Allergo-Med w Gliwicach nasi lekarze specjaliści zajmują się leczeniem m.in. takich schorzeń, jak:

  • zapalenie płuc,
  • zapalenie oskrzeli,
  • pylica,
  • astma oskrzelowa,
  • sarkoidoza,
  • gruźlica,
  • mukowiscydoza

Dbamy o najwyższy komfort i dobro Pacjenta. Dlatego lekarz pulmonolog przeprowadza podczas wizyty szczegółowy wywiad, a także przeprowadza badanie, lub zleca wykonanie dodatkowych badań w celu ustalenia źródła dolegliwości oddechowych Pacjenta. Zdiagnozowanie chorób płuc we wczesnym ich stadium pozwala na szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, prowadzące do wyleczenia, lub wyhamowania choroby, a co za tym idzie, poprawy komfortu życia Pacjenta.

Kiedy warto zgłosić się do pulmonologa?

Do lekarza pulmonologa warto zarejestrować się w momencie, gdy zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy ze strony układu oddechowego – problemy z oddychaniem duszności, przewlekły kaszel, wydzielina z dróg oddechowych, krwioplucie, a także nawracające infekcje układu oddechowego.  

Z pomocy poradni pulmonologicznej w Gliwicach warto skorzystać w przypadku przebytego COVID-19. Specjalista pulmonolog zbada stan płuc, aby wykluczyć ewentualne zmiany powstałe na skutek koronawirusa. Regularne wizyty profilaktyczne u pulmonologa zaleca się także osobom pracującym w szkodliwych warunkach wysokiego zapylenia (górnicy, pracownicy przemysłowi, stolarze), a także nałogowym palaczom.

Zapraszamy do poradni Allergo-Med pacjentów z Gliwic, Rybnika i okolic. Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych lekarzu specjalistów pulmonologów, a także krótkie terminy oczekiwania na wizytę.

 

Poradnia chorób płuc i gruźlicy Allergo-Med Gliwice

Rejestracja telefoniczna: 511 487 436