Wizyta u pulmonologa – prezent świąteczny dla siebie i swoich bliskich

Nigdy nie jest za późno – a tym bardziej za wcześnie! – by zacząć dbać o zdrowie. Jeśli szukasz wartościowego prezentu świątecznego dla bliskiej osoby, może nim być prywatna wizyta u pulmonologa. Taka wizyta jest także świetnym podarunkiem dla samego siebie – zwłaszcza dla przyszłego siebie, cieszącego się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Przeczytaj!

Wizyta u pulmonologa zimą

Okres jesienno-zimowy w polskim klimacie bywa zdradliwy. Jednego dnia świeci słońce, a temperatura sięga kilkunastu stopni, drugiego wieje wiatr, pada deszcz i jest zimno. Łatwo o przeziębienie lub osłabienie organizmu i złapanie wirusa czy bakterii. To właśnie jesień i zimę określa się sezonem chorób układu oddechowego – przede wszystkim grypy, ale także anginy, zapalenia oskrzeli czy płuc.

Diagnozowaniem i leczeniem chorób układu oddechowego zajmuje się pulmonolog, dlatego w dzisiejszym artykule proponujemy umówienie wizyty u tego specjalisty w ramach prezentu pod choinkę dla samego siebie lub bliskiej osoby. Sprawdź, gdzie znajduje się Twój najbliższy gabinet:

●       pulmonolog Rybnik,

●       pulmonolog Zabrze.

Zagrożone zdrowie układu oddechowego zimą

Ryzyko zapadnięcia na choroby układu oddechowego jesienią i zimą wzrastają nie tylko przez zmienną, nieprzewidywalną pogodę i osłabienie odporności organizmu. Innymi winowajcami są warunki w budynkach mieszkalnych i firmowych. Nieogrzewane pomieszczenia, nieszczelne okna, klimatyzatory przesuszające powietrze i rozgrzewające ciało, które następnie wychodzi na zimny dwór, a także niewymieniane odpowiednio często filtry w klimatyzatorach, w których zbierają się alergeny, bakterie, zarodniki pleśni. Do tego dochodzą szkodliwe nałogi, np. palenie papierosów, czy nieidealne warunki miejskie – centra pełne smogu, spalin. Jeżeli choć jedno z tych zagrożeń dla zdrowia układu oddechowego dotyczy Ciebie, rozważ świąteczną wizytę u pulmonologa.

Zdrowe płuca na święta Bożego Narodzenia

Profilaktyka zdrowia układu oddechowego, do której zalicza się regularne wizyty u pulmonologa, pozwoli Ci się cieszyć idealnymi świętami Bożego Narodzenia. Dzięki w pełni sprawnym płucom będziesz głęboko oddychał, delektując się zapachami świąt: świeżej choinki, pomarańczy z goździkami, piernikowych ludzików, świeczek cynamonowych. Będziesz się śmiał i rozmawiał z bliskimi do późnej nocy, śpiewał tradycyjne polskie kolędy i krzyczał “ho ho ho”, sprawiając radość dzieciom oczekującym Świętego Mikołaja.

Jeżeli wizyta u pulmonologa ma być prezentem dla bliskiej osoby, wydrukuj zaproszenie na umówiony termin na eleganckim papierze i włóż do koperty. Tego rodzaju podarkiem udowodnisz bliskiej osobie, że naprawdę Ci na niej zależy – chcesz, by żyła długo w zdrowiu, a także pozostała w Twoim życiu jak najdłużej. Dodatkowo zachęcamy, byś umówił wizyty dla Was obojga w dogodnym terminie, np. jedna po drugiej.

Wesołych świąt, dobrego zdrowia i do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *